Lávové kameny 20kg

DETAILNÍ POPIS PRODUKTU

Lávové kameny do saunových topidel - Talkochlorit (krabička, lámaný).

Saunové kameny o velikosti do 10 cm jsou určeny pro saunová elektrokamínka nebo saunová kamna na dřevo. Balení obsahuje 20 kg kamenů.

Pozor u elektrických saunových kamen by celková váha hranatých a oblázkových kamenů neměla přesáhnout 20 kg.

V žádném případě neplňte kamna obyčejnými kameny!

KARELSKÝ MASTEK neboli TALKOCHLORIT

Hornina metamorfního původu. Podle výsledků laboratorních testů se talkochlorit zahřívá déle než jiné kameny, ale zůstává horký mnohem déle. Pokud se saunová kamínka dobře roztopí, může talkochlorit uchovat teplo po celý jeden den.

Použitím talkochloritu jako kamene pro topení můžete výrazně ušetřit spotřebu palivového dřeva nebo elektřiny k vytápění parní místnosti.

Speciální studie ukázaly, že vlnové délky tepelného záření člověka a talkochloritu se shodují a dosahují 8-9 mikronů, proto se takové záření zdá sametově měkké a uvolňující - jako odraz milované osoby. Proto dřevěné sauny s talkochloritem dodávají extrémně ušlechtilý pocit harmonie.

Záření z horkého kamene stimuluje produkci vitamínu D v lidském těle, což je nezbytné pro posílení kostní tkáně a zvýšení lidské imunity. Talkochlorit také přispívá k léčbě nachlazení horních cest dýchacích.

Jeho barva je bílá, šedá až černá.

Před použitím kameny umyjte. Kameny by neměly být vkládány příliš těsně, je potřeba zajistit dostatečné proudění vzduchu. Doporučujeme výměnu kamenů 1x za dva roky u soukromých saun, veřejné sauny 1x ročně, v závislosti na intenzitě používání.

DOPLŇKOVÉ PARAMETRY

750,00 Kč